HEFOP - 3.1.3/B

A pályázatra a HEFOP-3.1.3 Kompetencia alapú oktatás megvalósítása Rumban pályázat sikeres megvalósítása után pályázhattunk: A kompetencia alapú oktatási programok eszközi elemeinek, értékelési eszközeinek, valamint ezek megjelenítésére alkalmas eszközök biztosítása a HEFOP 3.1 intézkedésben érintett közoktatási intézmények számára volt a kiírás címe. A kompetencia alapú oktatási program fenntartásához szükséges eszközbeszerzések megvalósítása Rumban" címmel adtuk be a pályázatot. 45 db tanulói laptopot, 2 db tanári laptopot, 4,5 millió Ft értékű Kompetenciafejlesztő digitális programokat, interaktív táblai tananyagokat, egyéb oktató szoftvereket vásároltunk a 9,5 millió Ft összegű támogatásból. A 2. és a 4. osztályban ennek köszönhetően indult a tanulói laptop program.

Kompetencia alapú programcsomagokhoz kapcsolódó eszközbeszerzési célú pályázatomra 9,5 millió Ft összegű támogatást nyertünk el.

A pályázat segítségével a Nemzeti alaptanterv kiadásáról, bevezetéséről és alkalmazásáról szóló 243/2003. (XII. 17.) Korm. rendelet alapján értelmezhető oktatási program, illetve annak eszközi elemei között felsorolt információhordozókat, feladathordozókat, valamint ezek megjelenítéséhez szükséges kis értékű eszközöket (tanulói laptopok) szereztünk be a pályázat segítségével.

Az intézmény pedagógiai programjában rögzített kompetencia alapú oktatási program megvalósítását segítő eszközi elemeket vásároltunk. A programcsomagok alkalmazásához, illetve az IKT kompetenciaterülethez kapcsolódó tevékenységek sikeres megvalósításához az alábbi beszerzéseket valósítottuk meg:

Integrált KOMPLEX digitális csomag 1-4. osztály számára (47 kiadvány). KOMPLEX digitális csomag 5-8. osztály számára (74 kiadvány). Alsós komplex internetes tananyag 30 felhasználó részére (24 kiadvány internetes elérése). Felsős komplex internetes tananyag 30 felhasználó részére (34 kiadvány internetes elérése). Digitális térképek, Interaktív fóliasorozatok. Kompetenciafejlesztő digitális programokat vásároltunk.

Valamennyi iskolai számítógépünkre, illetve a szerverre telepítettük a Sulinova kompetenciafejlesztő tananyagait, kompetenciafejlesztő digitális jó gyakorlatait, hogy a meglévő interaktív tábláinkon, s az oktatási labor, illetve a nyelvi labor számítógépein is hozzáférhetők legyenek a tanulók számára.

A kompetencia alapú oktatási program megvalósítását segítő eszközi elemek digitalizált elemeinek megjelenítésére alkalmas kis értékű eszközöket, s további olyan eszközöket szereztünk be, amelyek elősegítik a tanulóknak az interaktív tartalmakhoz, digitális munkafüzetekhez való hozzáférést úgy, hogy azok támogassák az interaktivitást a tanulók és társaik, illetve a tanárok között.

45 db netbookot vásároltunk tanulói felhasználásra. A tanárok irányíthatják, illetve teljesen kézben tarthatják a Classmate PC-k használatát, biztosíthatják a szülői felügyeletet, illetve egyéb biztonsági célokat. A kisméretű és könnyű Classmate PC notebook - kifejezetten gyermekek számára kifejlesztett számítógép, mely a modern oktatás követelményeinek megfelelve új lehetőséget biztosít mind a diákok mind a tanárok számára. Általa a tanár folyamatosan kapcsolatban áll a diákokkal, saját számítógépén megjelenítve a diákok képernyőjét, folyamatosan figyelemmel kíséri és irányítja a diákok órai munkáját. Bármelyik tanuló képernyője kivetíthető, megosztható a többiekkel, hogy szemléltethesse a helyes feladatmegoldást. A diákok csoportmunka keretében az interneten kereshetnek információt, saját számítógép képernyőjük digitális táblára történő kivetítésével adják elő az általuk készített prezentációt. Egy beépített tartalomfelügyelő biztosítja, hogy a gyerekek csak ellenőrzött internetes tartalmakat tekinthetnek meg.

2 db tanári notebookot, ill. 2 db routert is vásároltunk (a két épületbe) a hálózati felhasználáshoz.

PROJEKT ADATLAP

Kraft Béla László