Erdei iskola 2012

A Rumi Rajki István ÁMK Általános Iskola 27 fős 4. osztálya felejthetetlen öt napot töltött el májusban a Balaton ? Felvidéki Erdészet Erdei Iskolájában, Monostorapátiban.

A tanulók életkorához igazodó, változatos programok közül választottunk olyanokat, melyek segítették megismerni a Balaton ? felvidéki környék természeti környezetét, és formálták tanulóim környezettudatos gondolkodását.

A tanulóim megismerhették közvetlenül az erdészek munkáját, vadgazdálkodási ismereteket szereztek. Térképismereti túrán iránytű segítségével önállóan is megtanultak tájékozódni, esti vadlesen megfigyelhettük az erdei állatok viselkedését, szürkületben. Erdész szakvezetővel barangoltuk be az Öreg bükk tanösvényt, megvizsgálhattuk egy közeli patak vízi élővilágát gyakorlatban is, egyik esti programként csillagászati ismereteket is szerezhettünk. Az esős nap sem telt el program nélkül, hisz az erdei iskola új élménytermeiben érzékszerveink minél többrétű használásával ismerhettük meg az erdők világát, a növényvilág érdekességeit mikroszkópokkal fedeztük fel.

Hosszabb kirándulást is terveztünk az egyik napra, így jutottunk el gyalogtúrával Nagyvázsonyba, ahol birtokba vettük a Kinizsi várat. Igazi kovácsműhelyben próbálhattuk ki a kovácsmesterséget, majd különleges élmény volt lovas kocsival visszajutni a táborhelyünkre. A hét során hagyományőrző kézműves foglalkozáson is részt vettünk, ahol olyan ősi mesterségek fortélyaiba pillanthattunk be, mint a vesszőfonás és a bőrművesség. A tanulóim is nagyon ízléses, kreatív ajándéktárgyakat készítettek. A foglalkozásokon még kipróbálhattuk az íjászatot, légpuskás lövészetet is.  A hangulatos esti beszélgetések, számháború, bátorságpróba, szalonnasütés, sportolás és a játszás sem maradhatott ki ebből a csodálatos hétből.

Köszönettel tartozunk ezekért az élményekért a rumi és rábatöttösi Önkormányzatoknak, akik az utazásunkról gondoskodtak, a rumi Gazdaboltnak, akik a csomagjaink szállítását oldották meg, valamint a támogató 4. osztályos szülőknek.

Kondicsné Pásti Erika

Osztályfőnök