Osztálykirándulás - 1. osztály

Izgatottan és kíváncsian gyülekezett osztályunk 2017. május 13 - án, szombaton reggel, az iskola kapuja előtt, hisz aznap volt az osztálykirándulásunk.
A tervezett helyszínünk Szombathely volt, ahova két busz szállított minket, mivel elég sokan vagyunk. A rumi Önkormányzat kisbuszát Sanyi bácsi vezette, a Szemünk Fénye "Zöld szörny" kisbuszánál Imre Gábor bácsi volt a sofőr.
Kísérőként Éva néni és a Vanessza anyukája, Tündi néni jött velünk.
Az AGORA Művelődési és Sportházban, 9:00 - 10:00 között, egy érdekes foglalkozáson vettünk részt, ahol egy papírmasé technikával egy egyszerű hangszert, papírcsörgőt készítettünk. Itt fogyasztottuk el a tízórainkat is. A következő úti célunk a Vasi Múzeumfalu, ismertebben a Skanzen volt.  Egy jó két órás program során felfedeztük idegenvezetőnkkel, Robi bácsival, a Skanzen minden régi parasztházát, sikeresen megetettünk minden állatot, és vidáman gurultunk le a dombról. A nap különösen várt helyszíne a Kalandváros volt, ahol a délutánt töltöttük. Birtokba vettük a játszóteret, és minden játékot kipróbáltunk. Itt lehetőségünk volt kis ajándéktárgyak, édességek vásárlására is, mert egy kirándulásról csak üres pénztárcával szokás hazaérkezni. Szerencsére, az időjárás is nagyon kegyes volt hozzánk, és eső nélkül megúsztuk a napot.
Alaposan elfáradva, de élményekkel feltöltekezve érkeztünk vissza a kiinduló helyszínre. Jól vizsgáztak a kis elsőseim "Kirándulásból", a lelkes kis csapat nagyon szófogadóan viselkedett az egész nap során, büszke vagyok rájuk. Remélem, még sok ilyen kellemes, közös programban lesz részünk.

Kondicsné Pásti Erika
osztályfőnök