Erdei iskola 2015

2015. május 11-15-ig iskolánk 4. osztályos tanulói osztályfőnökükkel,Tamás Csillával és leendő osztályfőnökükkel Molnárné Virág Szilviával egy rendkívül élvezetes és tartalmas hetet tölthettek a monostorapáti erdészet balatonfelvidéki erdei iskolájában.
A szervezők kimagasló szakértelemmel, jó pedagógiai érzékkel bonyolították le a gyermekcentrikus programokat. Mivel az időjárás is kegyes volt hozzánk, minden a legtökéletesebben alakult. A tanulók élvezték a feladatokat, aktívan vettek részt mindenben, ennek köszönhetően tudásuk "észrevétlenül" sokat bővült. Élményekkel telve tértek haza. Érzéseiket legjobban az fejezi ki, hogy hétfőn már mindannyian legszívesebben indultak volna vissza.  Legnagyobb örömömre az osztály teljes létszámmal volt jelen, így a közös emlékekből senki nem marad ki.

Tamás Csilla
osztályfőnök

Képek kapcsolódó galériánkban.

Egy kis ízelítő a gyermekek visszaemlékezéseiből:

"amikor leszálltunk a buszról gyönyörű táj terült elénk. Lakásnak nekünk az erdészház jutott, ami kívülről réginek látszott, de belülről szép volt?..Más programok is voltak: íjászat, csillagdobálás, bátorságpróba, szalonnasütés, kenyérsütés??jó volt az iskola, mindenkinek ajánlom, nagyon szeretnék visszamenni oda... "
                                (Pálla Bence)

"szerintem jó volt, ajánlom mindenkinek, mert tiszta a levegő, gyönyörű a táj. Szívesen visszamennék, suli helyett."
                                (Szecsődi Tamás)

"anya nagyon izgult miattam, mert félt, hogy valami bajom lesz?.nekem a csillagdobálás, a lövészet és az íjászat tetszett a legjobban, nekem nem volt se gondom, se bajom. Ajánlanám a társaimnak, mert szép hely és visszamennék oda."
                                (Kocsis Péter)

"első programunk az Öreg bükk tanösvény-túra volt, ahol megtanultuk a fafajokat és további érdekességeket. Aztán volt kenyérsütés, íjászat, amit nagyon szerettünk, s egy egész napos Nagyvázsonyi kaland, ahonnan lovaskocsival mentünk vissza. Nekem legjobban a vadgazdálkodás, a bátorságpróba és a többi tetszet. Nagyon-nagyon visszamennék!"
                                (Varga Máté)

"amikor befizettem az erdei iskola árát, azóta úgy vártam, mint a Messiást. Volt ott egy szép tó, egy játszótér és a házunk csodás volt. Na, az ebéd jóval finomabb volt, mint amit az iskolában adnak. Az ott dolgozó emberek is jó szívvel fogadtak bennünket? az a véleményem, hogy aki táborozni akar, oda menjen, mert száz százalék, hogy jól fogja magát érezni. Hogyha lehetne és visszamennék a múltba, hogy átélhessem ezt a csodás kalandot. Bárcsak újra ott lehetnék."
                                (Pusker Levente)

"nekem a programok közül a patakvizsgálat tetszett. Mindenkinek ajánlom ezt a kirándulást. Én visszamennék, mert jók a programok és még többet tudhatok meg az erdőről."
                                (Horváth Bence)

"szerdán elindultunk Nagyvázsonyba, ahova én kalauzoltam el a csapatot. Először a Kinizsi várat néztük meg, ahol már ötször jártam. Aztán találkoztam ismerősökkel is. Este a táborban szalonnát sütöttünk. Hiányzik az erdei iskola, ajánlottam a 3. osztályosoknak."
                                (Havrilla László)

"nagyon vártam, hogy induljunk. Kicsit hiányzott az anyukám, de nagyon jól éreztem magam a programokon. Szépek voltak a fák, meg a természet. Nem volt semmi bajom. Egy hónapra is visszamennék."
                                (Milkovics Éva)

"nagyon izgultam, hogy milyen lesz. Jó volt az íjászat, a lövészet, a vadles, a kenyérsütés meg a szalonnasütés. Visszamennék az erdei iskolába, mert ott minden tetszett."
                                (Lippai Márk)

"anyukámmal az erdei iskola előtt nagyon sokat vásároltunk. Vasárnak már elkezdtük a bepakolást?a programok nagyon jók voltak, és nagyon sok volt. Nekem legjobban a bátorságpróba tetszett."
                                (Csirkovics Dániel)

"már két hete bepakoltam. Minden nap raktam egy -két dolgot a táskába?Megérkeztünk. Ahogy dombról lenéztem gyönyörű kilátás tárult elém. Azonnal futottam a távcsövemért. Az erdei levegő káprázatos volt?Ez volt a legjobb tábor, amelyben jártam. A kenyérsütés tetszett a legjobban. Másoknak is bátran ajánlom, mert nagyon sokat tanulnak belőle még a felnőttek is. Ha lehetne tízszer is visszamennék."
                                (Cser Dániel)

"...az utolsó nap mielőtt még elindultunk volna, mondtam apának meg anyának, hogy már csak egy nap és megyünk. Hú de jó lesz. A programok közül a patakvizsgálás, a szalonnasütés, vadles és a bátorságpróba tetszett a legjobban. Ajánlom a társaimnak is, mert nagyon jó, és igen visszamennék."
                                (Bencsik Renáta)

"... a ház mellet voltak padok, asztalok és egy tűzrakóhely, ahol szalonnát meg sonkát pirítottunk? Legjobban a lövészet tetszett, javasolnám a barátaimnak is. Megfontolandó, hogy visszamennék."
                                (Drácz Péter)