A 3. osztály tanulmányi kirándulása 2015

2015. június 5-én, egy pénteki napon, volt az osztálykirándulásunk. Az idei tanévben Sümeg, Balatonederics és Keszthely volt a kiszemelt úti cél. Az iskolabusz szállított minket, amelyben kényelmesen elfért a 16 fős osztályunk. Kriszti néni jött el velünk kísérőként.
     A sümegi vár teljesen meglepett minket, csak kevesen jártak az új felújított várban. A korabeli konyha, sütőház, a várudvarban kialakított játszórész elnyerte mindenki tetszését. Kellemes környezetben fogyasztottuk el tízórainkat, majd a helyben sütött finom kürtöskalácsot szinte mindenki megkóstolta.
     Balatonedericsen, az Afrika múzeumban jártunk. Itt a Mini-Dzsungel kellemes környezete, és a kilátó tetszett talán a legjobban mindenkinek, a Mini - Állatkert lakóin kívül. Az apró ajándéktárgyak megvásárlása után indultunk Keszthelyre.
     A Festetics kastély szomszédságában lévő Vadászati Múzeumban jártunk, amelynek az emeletén a Történelmi Modellvasút kiállítást tekintettük meg. A terepasztal teljesen lenyűgözött mindenkit, alig lehetett elterelni az osztályt a következő helyszínre. A Vadászati Múzeum véget nem érő tárlata is számtalan újdonságot nyújtott mindenkinek. A Festetics kastélyt kívülről csodáltuk meg, majd a keszthelyi főtérre mentünk.
     A forróságban mindenkinek jól esett a hatalmas adag fagylalt, amelyet a Kriszti néni kedvenc fagylaltozójában nyalhattunk el. Bár, már mindenki azt hitte, hogy sosem érünk oda. És jött a várva várt Dottós városnézés. Mindenkinek integettünk az egész városban. A keszthelyi mólónál a maradék költőpénzeken ajándékokat vásároltunk, és egy vizes játszótér csábított be minket. Az esti forróságban nem hagyhattuk ki, hogy térdig bele ne álljunk a Balaton hűsítő vizébe. A strandon még játszottunk egy kicsit, majd indultunk haza.
     Fáradtan, de egy tartalmas, közös kirándulással zártuk az idei tanévünket.

Kondicsné Pásti Erika

osztályfőnök

Rum, 2015. június 19.

Képeket megtekintheti kapcsolódó Galériában.