A 3. osztály tanulmányi kirándulása 2015

2015. június 5-én, egy pénteki napon, volt az osztálykirándulásunk. Az idei tanévben Sümeg, Balatonederics és Keszthely volt a kiszemelt úti cél. Az iskolabusz szállított minket, amelyben kényelmesen elfért a 16 fős osztályunk. Kriszti néni jött el velünk kísérőként.
     A sümegi vár teljesen meglepett minket, csak kevesen jártak az új felújított várban. A korabeli konyha, sütőház, a várudvarban kialakított játszórész elnyerte mindenki tetszését. Kellemes környezetben fogyasztottuk el tízórainkat, majd a helyben sütött finom kürtöskalácsot szinte mindenki megkóstolta.
     Balatonedericsen, az Afrika múzeumban jártunk. Itt a Mini-Dzsungel kellemes környezete, és a kilátó tetszett talán a legjobban mindenkinek, a Mini - Állatkert lakóin kívül. Az apró ajándéktárgyak megvásárlása után indultunk Keszthelyre.
     A Festetics kastély szomszédságában lévő Vadászati Múzeumban jártunk, amelynek az emeletén a Történelmi Modellvasút kiállítást tekintettük meg. A terepasztal teljesen lenyűgözött mindenkit, alig lehetett elterelni az osztályt a következő helyszínre. A Vadászati Múzeum véget nem érő tárlata is számtalan újdonságot nyújtott mindenkinek. A Festetics kastélyt kívülről csodáltuk meg, majd a keszthelyi főtérre mentünk.
     A forróságban mindenkinek jól esett a hatalmas adag fagylalt, amelyet a Kriszti néni kedvenc fagylaltozójában nyalhattunk el. Bár, már mindenki azt hitte, hogy sosem érünk oda. És jött a várva várt Dottós városnézés. Mindenkinek integettünk az egész városban. A keszthelyi mólónál a maradék költőpénzeken ajándékokat vásároltunk, és egy vizes játszótér csábított be minket. Az esti forróságban nem hagyhattuk ki, hogy térdig bele ne álljunk a Balaton hűsítő vizébe. A strandon még játszottunk egy kicsit, majd indultunk haza.
     Fáradtan, de egy tartalmas, közös kirándulással zártuk az idei tanévünket.

Kondicsné Pásti Erika

osztályfőnök

Rum, 2015. június 19.

Képeket megtekintheti kapcsolódó Galériában.

Előző oldal: Erdei iskola 2015  Következő oldal: Október 23-i megemlékezés