Szabadtéri osztályterem épül az iskolában

Létrehozva: 2020.11.02., Beküldte: pappsz, Rovat: Általános hírek

A Rumi Rajki István Általános Iskola Szemünk Fénye Szülői Egyesülete teljesen önerőből ? külső szervezetek támogatása nélkül - épít egy filagóriát (szabad téri osztálytermet, avagy kerti pavilont) az iskola udvarára.
Az ötletet a tornaterem építés miatt kényszerűségből lebontott melléképület újszerű állapotban megmentett tetőszerkezete, s kiváló minőségű tetőcserepei adták. A kivitelezéshez végül csak a tetőcserepeket használtuk fel, s a többi bontási anyag értékesítése folyamatban van. A várhatóan több mint 2 millió Ft-ból épülő, de az Építési műszaki leírás építményérték számítása szerint 6.012.000 Ft értékű, több mint 60 m2-es nagyszerű létesítmény kiváló lehetőségeket kínál délutáni, szabadidős foglalkozások, de még tanórák megtartásához is. Az engedélyezett tervdokumentáció szerint, műszaki ellenőr felügyeletével készülő látványos építmény nélkülözhetetlen bázisa lehet a napközis táborok szervezésének, közösségi összejöveteleknek. A befejezéshez közelítő beruházás megvalósításához igen jelentős segítséget nyújtottak iskolánknak a melléképület bontásában résztvevő szülők, a kivitelezés során Baranyai Zsolt a szülői egyesület elnöke, nélkülözhetetlen támogatást biztosított szülői minőségében Móricz Antal, s elévülhetetlen érdemei vannak Varga László vállalkozónak. Az iskola tanulóközössége nevében is köszönöm mindannyiuk támogatását!

Kraft Béla László intézményvezető

Képeket megtekintheti  kapcsolódó Galériánkban.