Speciális szabályok koronavírus-járvány idején

Létrehozva: 2020.08.31., Beküldte: pappsz, Rovat: Általános hírek

Tisztelt Szülők!

Intézményünkben a 2020/2021. tanévet a hagyományos tanítási rend szerint kezdjük meg.
A koronavírussal összefüggő járványügyi intézkedések betartásában kérjük a Tisztelt Szülők feltétlen együttműködését, megértő támogatását. Az iskolánkra vonatkozó járványügyi intézkedések betartása tanulóink és családjaik, munkatársaink védelmét szolgálják - ez közös érdekünk a tanítás folytonosságának, minőségének megőrzése érdekében.
Vigyázzunk egymásra!

Intézményünk munkatársai, tanárok, technikai dolgozók a járványügyi helyzethez igazodva folyamatos ügyelettel, fertőtlenítő kézmosók kihelyezésével, naponkénti fertőtlenítő takarítással segítik a folyamatos iskolai munkát. Természetesen tiszteletben tartjuk és kifejezetten ajánljuk egyéni, otthonról hozott eszközök (kézfertőtlenítő szer, szájmaszk, gumikesztyű, műanyag pohár, saját evőeszközök, tisztasági csomag) használatát.
Intézményünket kizárólag egészséges, tüneteket nem mutató gyermek, tanuló látogathatja. Ennek betartásában különösen kérjük az Önök felelős közreműködését, együttműködést! Kérem, amennyiben gyermeküknél tüneteket észlelnek, a Nemzeti Népegészségügyi Központ aktuális eljárásrendje alapján gondoskodjanak orvosi vizsgálatról. A hivatalos eljárásrend alapján a szülő köteles az iskolát értesíteni, ha a gyermeknél koronavírus-gyanú vagy igazolt fertőzés van.
Tanulóink, tanáraink, dolgozóink és családjaink biztonságának érdekében az alábbi szabályok betartásában kérem a szülők és tanulók együttműködését:
1. Munkanapokon, tanítási napokon a Kossuth Lajos utcai főbejárat felől érkezhetnek tanulóink:
A felső tagozatosok az épület főbejáratán keresztül (Aula)
06:45 - 07:45 óráig
Az alsó tagozatosok az alsótagozat épületét az irodai épülettel összekötő folyosó udvar felőli bejáratán keresztül
06:45 - 07:45 óráig
Juthatnak be az épületbe. Felnőtt kísérők csak a kerítésig kísérhetik a tanulókat.
Tisztelettel kérjük a csoportosulás kerülését!
1. Iskolánk érvényes házirendje alapján a tanulók 07:35-ig érkezzenek meg az iskolába!
8:00 óra után csak az épület főbejáratán keresztül tudnak bejönni az épületbe.
2. A beléptetés minden esetben a kihelyezett vírusölő hatású, alkoholos kézfertőtlenítéssel történik - a tanulóknak a kézfertőtlenítésben technikai, takarító munkatársaink segítenek. Az érintés nélküli lázmérő beszerzését követően minden belépő köteles lázmérésen is átesni.
3. Az iskolaépületben a következő közösségi terekben kérjük a szájmaszk (védőmaszk) viselését: aulák, folyosók, ebédlő folyosó. A tanulók által viselt szájmaszkról, annak cseréjéről, fertőtlenítéséről a szülőknek kell gondoskodni.
4. Az iskolán belül a gyerekek tájékozódását (kiemelten az 1. osztályosokat) ügyeletesek segítik.
5. A szülők az iskola épületébe csak előre egyeztetett, hivatalos ügyintézés miatt léphetnek be. Elérhetőségeink az iskola honlapján olvashatóak.
6. Az udvari szünet rendje az alábbiak szerint változik:
Iskolai étkeztetés kis csoportokban, időbeli eltolódással történik
Tízóraizás megosztva az első és a 2. óraközi szünetben
Ebédeltetés kisebb csoportokban 3-5 időpontban.
Az ebédeltetés rendjének kialakításánál fokozottan figyelünk az ajánlások, egészségügyi előírások betartására.
7. A napközis foglalkozások végén a szülők a kapunál várakozzanak gyermekükre, az írásban kért időpontban engedjük el a tanulókat!
Segítő együttműködésüket, megértésüket előre is köszönöm!
Vigyázzunk egymásra!
Rum, 2020. augusztus 28.