A rumi általános iskola csapata nyert a természetismereti vetélkedő országos döntőjében

Létrehozva: 2019.05.06., Beküldte: pappsz, Rovat: Események 2018-2019

A 2018/2019-es tanévben nagy érdeklődés kísérte az idén negyedik alkalommal meghirdetett "Indulj el egy úton...!"című természetismereti turisztikai vetélkedőt. Több mint 170 általános iskolás csapat jelentkezett a Felvidékről, Kárpátaljáról, Erdélyből, a Partiumból és határainkon belülről a közel öt hónapon át tartó megmérettetésre.

A vetélkedőn résztvevő 4 fős csapatokra idén is három írásbeli forduló várt, melynek eredményeként a legjobban teljesítők kaptak meghívást a helyszíni elméleti, gyakorlati döntőre. A kárpát-medencei döntő Seregélyesen zajlott, kategóriánként a 11-11 legmagasabb pontszámot elért csapat mérte össze felkészültségét. A Rumi Rajki István Általános Iskola "Nyerő Négyes" nevű nyolcadik osztályos csapata, már az írásbeli fordulókat is első helyen teljesítette korosztályában, de - választott nevéhez méltóan - ügyességét, tudását, rátermettségét a helyszínen is bizonyította. Molnárné Virág Szilvia tanárnő tanítványai az igen erős mezőnyben diadalmaskodtak, 8 ponttal megelőzve a 2. helyezettet. A Csirkovics Dániel, Németh Nóra, Szabó Gabriella és Szecsődi Tamás alkotta győztes csapat tagjai és felkészítő tanáruk értékes díjakat vehettek át jutalmul, még különdíjat is kiérdemeltek. Két éjszakát tölthetnek félpanziós ellátással a Galyatető Turistacentrumban, 4 napos kiránduláson vehetnek részt Erdélyben, de Országos Kékkör Térképes Túrakalauzt, kéktúrás kulacsot, s egyéb ajándékokat is kaptak.

Kraft Béla László

Fényképeket megtekintheti kapcsolódó Galériánkban.