Együttműködés a fenntarthatósági témahéten

Létrehozva: 2019.03.27., Beküldte: pappsz, Rovat: Események 2018-2019

A Rumi Játékvár Óvoda és iskolánk 4. osztályos tanulói dolgoztak együtt a fenntarthatósági témahét keretén belül.
Beszélgettünk arról, hogy a háztartásban termelt hulladék újra feldolgozható, újrahasznosítható. Ezzel csökkenthetjük a Föld szennyezettségét. Óvhatjuk a talajt, a levegőt, a vizet. Öröm volt hallani, hogy mennyi előzetes ismeretük van a témáról már a legkisebbeknek is.
Bár intézményeinkben kerüljük az egyszer használatos műanyag eszközöket, a háztartásokban még bőven előfordulnak.
Ez alkalommal a műanyag poharak újrahasznosítását céloztuk meg. Húsvéti nyuszi készült, melybe apró meglepi is került.
A témahét ezen kívül még sok más tevékenységet is felölelt, (TeSzedd?.) ez az együttműködés  mégis kiemelkedő volt.  44 szívemhez közel álló gyermek, jelenlegi 4. osztályom és a várható 1. osztályosaim dolgoztak együtt, egymást segítve.
A fenntarthatóságot kicsit tovább gondolva, meghatott, hogy a jelen és a jövő találkozott egy pillanatra.
Köszönöm Zrínyi Mónikának, hogy az előkészítésben és a lebonyolításban segített.

Rum, 2019. 03. 26.                                                     Tamás Csilla
                                                                                       tanító

Képeket megtekintheti kapcsolódó Galériánkban.