Március tizenötödikére emlékeztünk

Létrehozva: 2019.03.19., Beküldte: pappsz, Rovat: Események 2018-2019

Iskolánk életében mindig kiemelkedő jelentőséggel bír 1848. március tizenötödikének megünneplése.
Fontos, mert szívünkben hordoz egy sajátos jelentéstartalmat, a szabadság érzését. Büszkék vagyunk erre a napra, hiszen emléke tanulságokkal tölti fel ünneplésünket. Ezek a tanulságok az összefogás, a kitartás, a tenni akarás hegyeket megmozgató erejének és egymásnak a megbecsülése.

Ebből a napból erőt tudunk meríteni magunknak, hisz éppen azokra az értékekre van szükségünk ma is. Ezek között a legfontosabb az összefogás. Erről szólt 1848. március tizenötödike is.

"Eredményei olyanok, melyek e napot örökre emlékezetessé teszik a magyar történelemben." - írta Petőfi Sándor a naplójában.

Ezen tartalmak megvalósításával állítottuk össze ünnepi megemlékező műsorunkat a harmadik, negyedik osztályos tanulók részvételével, szoros összefogásban a PlectRum Gitárklubbal és a Rumi Rigók iskolai kórussal.

Az együttműködés példás bizonyítéka volt az az előadás, melyet március 14-én délelőtt az iskola tanulói, tanárai, este pedig Rum község ünneplő közönsége láthatott.
A szereplő tanulók felnőtteknek is példaértékű komolysággal, kitartó, lelkes munkával készültek a feladatra.

Felemelő érzés, hogy az előadást rengeteg gratuláció követte.
Mi, a felkészítő tanárok, Kondicsné Pásti Erika, Tamás Csilla és Várhelyi Zoltán méltán lehetünk büszkék tanítványainkra.

Rum, 2019. 03. 17.                                              a felkészítő tanárok nevében:
                                                                                         Tamás Csilla
                                                                             a 4. osztály osztályfőnöke

Képeket megtekintheti kapcsolódó Galériánkban.